Üstü Karalanmış bir Mektup

mektup2

Duvarlara çarpa çarpa yürümeyi öğrenmiş bir kalbin mutsuzluğa direnişinin son mektubuydu bu. Sönmeye yüz tutmuş bir yıldızın son titrek yansımasında, mürekkebini hayal kırıklıklarıyla doldurmuş bir kalemin son damlasıyla başladı yazısına. Sahipsiz bir zamanın en ıssız kuytusunda boğazında düğümlenen aynı tanıdık acı, gözlerine dizilen yaşların aynı buğusunda bir bir sıralıyordu yitik ve sahipsiz kelimelerini. Yorgun ve vazgeçmiş savaşçılarını…

 

Zihnine uğramadan kalbinden dökülüyordu her biri arsız hıçkırıklarının gölgesinde. Kontrolsüz, pervasız, en derininden kopup dökülüyordu kağıda her biri kalbinin parçalanan yerlerinden. Büyümeye direnen sol göğsünün altındaki cevahir zor bir hayata, titreyen dudaklarına, çözülen dizlerine son kelimeleriyle direniyordu işte yine.

 

Sesiyle değil, bu kez kelimeleriyle tutunuyordu sonsuzluğa…

 

Aşk yada ölüm isteyen bir kalbin nihai tınılarıyla yazıyordu son kez. Yitirdiği parçaları gibi yitirmişti noktalarını, ünlemlerini, virgüllerini, soru işaretlerini… Umut etmekten yorulmuş kelimeleriyle, paramparça oluşunu izliyordu noktalama işaretlerinin. Çok önce açılmış bir parantezi kapatmamak için yazıyordu belki de sadece.

 

Mutsuzlukla idam edilen ilk kurban olmamak için…

 

Toprak gibi sessizliğinin, simsek gibi gökte gürleyişine şahit oluyordu yine. Yine de yetmiyordu kelimeler bazı acılara, gelmiyorlardı çoğu anlamlara.

Sağırlığa. Yokluğa. Karanlığa.

 

Zerresine kadar parçalanmakta olan çatlamış bir kalbin bir bulut umuduna son tutunuş mektubuydu bu. Çırpınarak silemediklerini, bir çırpıda silmesine direniyordu yine. Yazmıştı işte.

Şerefine…

 

Sağırlığı kıskandı,

Karanlığı öptü.

Bıraktı mektubunu uzaklarda bir posta kutusuna. Arafta ve serseri.

 

 

Yine acıyordu. Kalbi.

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s